Odzież

Smoła – plamę ze smoły usuniesz przy użyciu gliceryny – wetrzeć ją w zabrudzone miejsce i zostawić na godzinę, potem zbierz papierowym ręcznikiem; jeśli trzeba czynność powtórzyć.

Smar – jak usunąć plamy ze smaru
Ważne – plam ze smaru pod żadnym pozorem nie wolno prasować. Wysoka temperatura tylko utrwali plamę na tkaninie i uniemożliwi potem jej usunięcie.
Najlepiej poradzi sobie masło, szare mydło, płyn do naczyń, pasta bhp lub benzyna ekstrakcyjna.

1. Masło /nr 1 w walce ze smarem/
Podłożyć pod plamę ręcznik papierowy lub chusteczkę higieniczną, następnie nałożyć na plamę nieco masła i pozostawić na 15 minut, po czym wyprać w ciepłej wodzie z płynem do naczyń lub z dodatkiem proszku do prania i mydlin z szarego mydła.
Przy delikatnych plamach wystarczy zabieg z samego szarego mydła. Natrzeć wtedy plamę grubą warstwą mydła i zostawić na chwilę, po czym wyprać.

2. Pasta bhp i koncentrat do naczyń
Z plamami ze smaru doskonale poradzą sobie dobre płyny do naczyń /skoncentrowane/ – wystarczy polać nimi obficie plamę i energicznie uprać tkaninę w ciepłej wodzie.
Równie skuteczna jest pasta bhp /najlepiej w żelu – nie niszczy tkanin/, postępujemy z nią dokładnie jak z płynem do naczyń. Przy bardziej uciążliwych plamach przed upraniem tkaniny zalecamy pozostawić płyn do naczyń lub pastę bhp na plamie na około 15-20 minut.

3. Benzyna ekstrakcyjna
Ze smarem poradzi sobie także benzyna ekstrakcyjna. Należy namoczyć wacik w benzynie, ściągnąć nim smar z ubrania, następnie wyprać plamę po benzynie w ciepłej wodzie z proszkiem i płynem do naczyń.
Używając benzyny ekstrakcyjnej przed rozpoczęciem czyszczenia tkaniny należy pamiętać o wykonaniu próby na ubraniu w niewidocznym miejscu.

źródło – net

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*