O mnie

 

Nie jestem idealna, ale idealnie sobie z tym radzę!

 

Gotuję – bo muszę, piekę – bo lubię, przetwarzam – bo rosnąca liczba słoików i butelek na półkach daje mi „kopa” do zrobienia następnych, a kocham….
z rzeczy przyziemnych – Kocham mój ogród !!!

Mój ogróda mój drogowskaz w kuchni?
„Podstawową zasadą wytwornej kuchni jest prostota” – Johhan George Hesekiel 1872

 

A co mówi o mnie moje imię? zacytuję informację o znaczeniu mojego imienia, znalezioną kiedyś w necie, a jak bliskie jest to prawdy ….?

Alicja

Jest zdolna doprowadzić do końca najbardziej tajemne projekty. Trudno jej nie zauważyć, a bardzo lubi wytwarzać wokół siebie aurę zainteresowania. Szuka samookreślenia raczej poprzez działanie, niż słowa. Posiada męską umiejętność rządzenia.

Obiektywna, pewna siebie, od dzieciństwa bardzo silna, musi mieć wokół siebie osoby o równie zdecydowanej woli, w przeciwnym razie bierze w swoje ręce los swój i swojej rodziny! Ma uzdolnienia twórcze, umie prowadzić otwarty dom, sama też potrafi błysnąć kulinarnie, jednak codzienne obowiązki ją nużą. Lubi efektowne zachowanie i fajerwerki. Ma wesołe usposobienie, duże poczucie humoru i, niezależnie od wieku, sprawia wrażenie beztroskiego podlotka. Bywa niezmordowana w zabawach,  w przygodach i w miłości. Jest wiernym przyjacielem zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn, co rzadko się zdarza. Jednakże jej zachowanie wobec przyjaciół jest nierówne.

Zaborcza, ale bez przesady. Cechuje ją pewna rezerwa, nie lubi wywlekać uczuć na światło dzienne. Zdarza się, że moralność podąża u niej za działaniem; jeśli wyda jej się to użyteczne, może zmienić wyznanie. Odczuwa silne pragnienie, by żyć pełnią życia. Zmysłowe łakomstwo, przyjemności, seks tworzą u niej mieszankę wybuchową. Stanowią obietnicę pięknej kariery kobiety o ukrytych męskich cechach. Ciężko byłoby jej pracować na bardziej odpowiedzialnych stanowiskach lub samodzielnie podejmować wiążące decyzje. Łatwo wybucha, ale wykorzystuje te wybuchy, by wyrównać rachunki.

Bardzo przekorna, lubi mówić „nie”, sprzeczać się i upierać. Co postanowione, to zrobione. Chwyta w lot całość zagadnienia. Trzeba ją jednak nauczyć, aby nie lekceważyła szczegółów i dokładnie studiowała każdy problem. Najważniejszy jest dla niej wybór zawodu. Znakomita w zawodach mniej odpowiedzialnych, ale za to wdzięcznych. Potrafi osiągnąć znaczne sukcesy w biznesie, organizacji i zarządzaniu oraz w sztuce. Pociągają ją zawody ryzykowne, dobrze radzi sobie w interesach.

Jest niezrównaną panią domu, umie sprawić, by goście dobrze się bawili, potrafi również w inteligentny sposób wykorzystać znajomości dla swych interesów, ma dużo ambicji. Bardzo kocha rodzinę, o ile jej nie przytłacza, ma bowiem niezależny charakter. W każdym przypadku potrafi owinąć sobie innych wokół palca. Z reguły jest to kobieta „z klasą”, budząca sympatię. Ma w sobie coś tajemniczego, nieokreślonego, co sprawia, że otoczenie zadaje sobie tysiące pytań, co do jej osobowości.

A co mówi o mnie mój znak zodiaku?

PANNA
Znaki przyjazne: Strzelec, Koziorożec, Waga, Wodnik
Główne cechy: praktyczność, realizm, rozwaga, odpowiedzialność, oszczędność
Korzystne kolory: jasnożółty, ciemnożółty, srebrny
Szczęśliwy kamień: karneol, beryl
Dominująca planeta: Merkury
Szczęśliwa Liczba: 5
Pomyślny dzień: środa
Szczęśliwe drzewo: jarzębina
Szczęśliwe kwiaty: orchidea, bez
bez/lilak

A dlaczego zaczęłam prowadzić bloga?
Bo chcę pozostawić po sobie jakiś ślad i chciałabym, aby moje Wnuczki/Wnuki  zaglądały tu czasem i może wspomniały… skorzystały z jakiegoś przepisu… podtrzymały tradycje babcinej kuchni… i pamiętały, że:
„W walce między sercem, a mózgiem zwycięża w końcu żołądek”
– Stanisław Jerzy Lec

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*